Porządek Mszy Świętych

Msze Święte w dni powszednie

poniedziałek, środa, czwartek przed I piątkiem miesiąca, piątek - godzina 17.00

wtorek, pozostałe czwartki, sobota - godzina 8.00

Nabożeństwa: majowe, czerwcowe, październikowe, Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, I czwartki, piątki i soboty - godzinę przed Mszą Świętą.

Patron dnia

ul. 9 maja 1
31336 Szaróweczka

e-mail: kinoa@poczta.onet.pl

Numer konta:
59 1020 1127 0000 1102 0042 9282 proszę wpisywać: Andrzej Kinowski Warszawa. Pan Jezus niech hojnie wynagradza!

EWANGELIA I ROZWAŻANIE
modlitwawdrodze.pl

18 marca 2017

Dzień Świętości Życia - Duchowa Adopcja

Duchowa Adopcja to modlitewne zobowiązanie złożone najlepiej przy ołtarzu, podjęte przez konkretną osobę w intencji jednego dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie Bogu. Przez dziewięć miesięcy osoba podejmująca Duchową Adopcję ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. W ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka. Na modlitwę Duchowej Adopcji składa się jeden dziesiątek Różańca Świętego, codzienna modlitwa, której tekst poniżej, oraz dodatkowa dowolna ofiara czy wyrzeczenie - jak post lub walka z nałogiem.

Duchową Adopcję może podjąć każdy. Najpierw można objąć modlitwą tylko jedno dziecko. Po jej zakończeniu można adoptować duchowo kolejne, pod warunkiem dopełnienia poprzednich zobowiązań. Należy pamiętać o codziennym wypełnianiu przyrzeczeń, w razie jednorazowego zapomnienia trzeba wydłużyć okres modlitwy o jeden "zapomniany" dzień. W przypadku dłuższej przerwy, modlitwę trzeba podjąć na nowo od początku.

Modlitwa codzienna

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki,

Maryi, która urodziła Cię z miłością,

oraz za wstawiennictwem św. Józefa,

człowieka zawierzenia, który opiekował

się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji

tego nie narodzonego dziecka, które duchowo

adoptowałem, a które znajduje się w

niebezpieczeństwie zagłady. Proszę,

daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje

dziecko pozostawili przy życiu, które

Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Nowe galerie

więcej zdjęć