Porządek Mszy Świętych
i nabożeństw

Msze Święte niedzielne

sobota 17.00   niedziela 7.00  10.00   17.00

Msze Święte w dni powszednie

poniedziałek, środa, czwartek przed I piątkiem miesiąca, piątek - godzina 17.00

wtorek, pozostałe czwartki, sobota - godzina 8.00

 

Nabożeństwa: majowe, czerwcowe, październikowe, Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, I czwartki, piątki i soboty - godzinę przed Mszą Świętą.


Patron dnia


Kontakt

ul. 9 maja 1
31336 Szaróweczka
tel. +38 0964 839 002

e-mail: kinoa@poczta.onet.pl

Numer konta:
59 1020 1127 0000 1102 0042 9282 proszę wpisywać: Andrzej Kinowski Warszawa. Pan Jezus niech hojnie wynagradza!

EWANGELIA I ROZWAŻANIE
modlitwawdrodze.pl

11 lipca 2017

Wróciliśmy z kolonii ...

Projekt "Kolonie integracyjne na Dolnym Śląsku" był współfinansowany w ramach opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 r. za pośrednictwem Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie. Było nas 46 osób. Zaczęliśmy w Częstochowie. Odwiedziliśmy Złoty Stok, skąd robiliśmy wypady w najpiękniejsze miejsca Kotliny Kłodzkiej. Potem w trzy dni staraliśmy sie poznać Wrocław - Europejską Stolicę Kultury w 2016 r. Zakończyliśmy wyprawę w Krakowie - Łagiewnikach odwiedzając Sanktuaria Bożego Miłosierdzia oraz św. Jana Pawła II. Zawarliśmy nowe kontakty i przyjaźnie. Dzięki wspaniałym przewodnikom poznaliśmy historię i kulturę regionu. Była okazja porozmawiać czystą polszczyzną oraz spotkać sie z mieszkańcami Szaróweczki, aktualnie żyjącymi w tym zakątku Polski. Zachęcam do obejrzenia relacji z naszej wyprawy.

Na terenie Jasnej Góry trwają prace remontowe. Zakres tych działań obejmuje m.in. część Kaplicy Cudownego Obrazu - tzw. przybudówkę, Salę Papieską, jasnogórskie Wały. Od dłuższego czasu remontowana jest także wieża jasnogórska.

xAndrzej Kinowski

Jasna Góra 1

Ministranci trzymają w rękach stroje liturgiczne. Powoli zmierzamy do Kaplicy Cudownego Obrazu. Msza Święta będzie transmitowana przez Internet. Czytamy, śpiewamy. Wiele łez wzruszenia wśród uczestników liturgii wywoła pieśń: Jeśli masz chwile smutne w swym życiu – powierz się Matce,

            Kiedy rozpacz rozpiera twe serce – ofiaruj się Jej.

Ref. Matce, Która pod krzyżem stała, Matce, Która się z Synem żegnała,

        Która uczyć cię będzie pokory, cierpienie znieść ci dopomoże.

             Kiedy ruszasz w daleką wędrówkę – powierz się Matce,

             Gdy na szlaku zaskoczy cie burza i deszcz – ofiaruj się Jej.

            Jeśli zgubisz swą drogę do Boga – powierz się Matce,

            Gdy w twym sercu znów gości trwoga – ofiaruj się Jej!

xAndrzej Kinowski

Jabna Góra 2

xAndrzej Kinowski

Jasna Góra 3

xAndrzej Kinowski

Jasna Góra 4

xAndrzej Kinowski

Jasna Góra 5

xAndrzej Kinowski

Jasna Góra 6

 

xAndrzej Kinowski

Jasna Góra 7

W Kaplicy Matki Bożej złożyliśmy szkatułkę z podziękowaniami i prośbami jakie zapisaliśmy podczas Rorat 2016. Pyszny obiad zjedliśmy u Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. Jeszcze nie tak dawno w Częstochowie pracowała s. Maksymiliana, tak lubiana przez Szaróweczkowskie dzieci i młodzież katechetka. Poznaliśmy s. Halinę, która przeprowadza się do Chmielnickiego. Nocleg w Domu Pielgrzyma pozwolił nam zregenerować siły, które utraciliśmy stojąc całą poprzednią noc na granicy. We wtorek rano, własnoręcznie przygotowane śniadanie. Na szczęście przestało padać i wystarczyło tylko osuszyć stoliki. Jeszcze tylko odwiedziny w Skarbcu, kilka fotek i wyjazd do Złotego Stoku.

xAndrzej Kinowski

Jasna Góra 8

xAndrzej Kinowski

Jasna Góra 9

xAndrzej Kinowski

Jasna Góra 10

xAndrzej Kinowski

Jasna Góra 11

xAndrzej Kinowski

Jasna Góra 12

xAndrzej Kinowski

Jasna Góra 13

Nowe galerie

więcej zdjęć

Kontakt

31336 Szaróweczka ul. 9 maja 1
+38 0964 839 002

© 2015 Parafia pw. NMP Różańcowej w Szaróweczce

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
90 0.055112838745117